RMCP0603FT2K21
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCP0603FT2K21
Descripción:
RES 2.21K OHM 1% 1/4W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.21 kOhms
Series RMCP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W