RMCP0805FT340K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCP0805FT340K
Descripción:
RES 340K OHM 1% 1/3W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 340 kOhms
Series RMCP
Power (Watts) 0.333W, 1/3W