RMCP2010FT25K5
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCP2010FT25K5
Descripción:
RES 25.5K OHM 1% 1W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 25.5 kOhms
Series RMCP
Power (Watts) 1W