RMCS0402FT365R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCS0402FT365R
Paquete:
0402
Descripción:
RES 365 OHM 1% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 365 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.063W, 1/16W