RMCS0603FT158R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCS0603FT158R
Paquete:
0603
Descripción:
RES 158 OHM 1% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 158 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 0.1W, 1/10W