RMCS1206FT3K24
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCS1206FT3K24
Descripción:
RES 3.24K OHM 1% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 3.24 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W