RMCS1206JT6K20
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCS1206JT6K20
Paquete:
1206
Descripción:
RES 6.2K OHM 5% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 6.2 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.25W, 1/4W