RMCS1210JT330K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCS1210JT330K
Paquete:
1210
Descripción:
RES 330K OHM 5% 1/3W 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 330 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.333W, 1/3W