RMCS2010FT10K0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCS2010FT10K0
Paquete:
2010
Descripción:
RES 10K OHM 1% 3/4W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 10 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 0.75W, 3/4W