RMCS2512FT2R21
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCS2512FT2R21
Descripción:
RES 2.21 OHM 1% 1W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 2.21 Ohms
Series RMCS
Power (Watts) 1W