RMCS2512JT5K60
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RMCS2512JT5K60
Descripción:
RES 5.6K OHM 5% 1W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 5.6 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 1W