Microchip Technology
Producto No:
RN2903-I/RM095
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RF TXRX MOD ISM < 1GHZ SMA SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Current - Transmitting | 125mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Firmware Version | 0.9.5 |
| Serial Interfaces | I²C, SPI, UART |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Power - Output | 18.5dBm |
| Antenna Type | Antenna Not Included, SMA |
| Series | - |
| Sensitivity | -146dBm |
| Memory Size | - |
| Package / Case | Module |
| Data Rate | 300kbps |
| Current - Receiving | 13.5mA |
| Voltage - Supply | 2.1V ~ 3.6V |
| Modulation | FSK, GFSK |
| Mfr | Microchip Technology |
| Frequency | 915MHz |
| Utilized IC / Part | - |
| Package | Tray |
| Protocol | LoRa™ |
| Base Product Number | RN2903 |