RN50C1182FRSL
Vishay Dale
Producto No:
RN50C1182FRSL
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 11.8K OHM 1/20W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 11.8 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/8, RN50
Power (Watts) 0.05W, 1/20W