RN50E1000BB14
Vishay Dale
Producto No:
RN50E1000BB14
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 100 OHM 1/20W .1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series Military, MIL-R-10509/8, RN50
Power (Watts) 0.05W, 1/20W