RN55C9003BB14
Vishay Dale
Producto No:
RN55C9003BB14
Descripción:
RES 900K OHM 1/8W .1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 900 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/7, RN55
Power (Watts) 0.125W, 1/8W