RN55D5111FB14
Vishay Dale
Producto No:
RN55D5111FB14
Descripción:
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL
En stock : 1117
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5.11 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/7, RN55
Power (Watts) 0.125W, 1/8W