RN60C1450FB14
Vishay Dale
Producto No:
RN60C1450FB14
Descripción:
RES 145 OHM 1/4W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 145 Ohms
Series Military, MIL-R-10509/1, RN60
Power (Watts) 0.25W, 1/4W