RN65C9531DRE6
Vishay Dale
Producto No:
RN65C9531DRE6
Descripción:
RES 9.53K OHM 1/2W .5% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 9.53 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/2, RN65
Power (Watts) 0.5W, 1/2W