RN70C1473FRSL
Vishay Dale
Producto No:
RN70C1473FRSL
Descripción:
RES 147K OHM 3/4W 1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 147 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/3, RN70
Power (Watts) 0.75W, 3/4W