RN731JTTD4072D100
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RN731JTTD4072D100
Paquete:
0603
Descripción:
RES 40.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
En stock : 4380
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Resistance 40.7 kOhms
Series RN73
Power (Watts) 0.063W, 1/16W