RN73F1JTD2372B
Meritek
Producto No:
RN73F1JTD2372B
Fabricante:
Meritek
Paquete:
0603
Descripción:
RES SMD_23.7K_0.1%_1/16W, 0.625W
En stock : 25000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 5000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 23.7 kOhms
Series RN73
Power (Watts) 0.063W, 1/16W