RN73F1JTD3011D
Meritek
Producto No:
RN73F1JTD3011D
Fabricante:
Meritek
Paquete:
0603
Descripción:
RES SMD_3.01K_0.5%_1/16W, 0.625W
En stock : 20000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 5000
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 3.01 kOhms
Series RN73
Power (Watts) 0.063W, 1/16W