RN73G2ATD2551C
Meritek
Producto No:
RN73G2ATD2551C
Fabricante:
Meritek
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD_2.55K_0.25%_1/10W, 0.1W_
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Supplier Device Package 0805
Ratings -
cms-filter-header-package Tape & Reel (TR)
Resistance 2.55 kOhms
cms-filter-header-series RN73
Power (Watts) 0.1W, 1/10W