RN73H1ETTP1421D10
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RN73H1ETTP1421D10
Paquete:
0402
Descripción:
RES 1.42K OHM 0.5% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.42 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.063W, 1/16W