RN73H1JTTD6041B05
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RN73H1JTTD6041B05
Paquete:
0603
Descripción:
RES 6.04K OHM 0.1% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.04 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.1W, 1/10W