RN73H1JTTD6420D50
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RN73H1JTTD6420D50
Paquete:
0603
Descripción:
RES 642 OHM 0.5% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 642 Ohms
Series RN73H
Power (Watts) 0.1W, 1/10W