RN73H2ATTD1092F25
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RN73H2ATTD1092F25
Paquete:
0805
Descripción:
RES 10.9K OHM 1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 10.9 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.125W, 1/8W