RN73H2ATTD5171B05
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RN73H2ATTD5171B05
Paquete:
0805
Descripción:
RES 5.17K OHM 0.1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.17 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.125W, 1/8W