RN73R2BTTD1022F10
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RN73R2BTTD1022F10
Paquete:
1206
Descripción:
RES 10.2K OHM 1% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 10.2 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.25W, 1/4W