RN73R2BTTD7872D100
KOA Speer Electronics, Inc.
Producto No:
RN73R2BTTD7872D100
Descripción:
RES 78.7K OHM 0.5% 1/4W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 78.7 kOhms
Series RN73R
Power (Watts) 0.25W, 1/4W