RNCF0201BTE300R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNCF0201BTE300R
Paquete:
0201
Descripción:
RES 300 OHM 0.1% 1/20W 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 300 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.05W, 1/20W