RNCF0402DTE910R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNCF0402DTE910R
Paquete:
0402
Descripción:
RES 910 OHM 0.5% 1/16W 0402
En stock : 16802
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 910 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.063W, 1/16W