RNCF0603BTC8K06
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNCF0603BTC8K06
Paquete:
0603
Descripción:
RES 8.06K OHM 0.1% 1/6W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.06 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.167W, 1/6W