RNCF0603DTE2K10
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNCF0603DTE2K10
Paquete:
0603
Descripción:
RES 2.1K OHM 0.5% 1/6W 0603
En stock : 3647
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.1 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.167W, 1/6W