RNCF0805BKT392R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNCF0805BKT392R
Paquete:
0805
Descripción:
RES 392 OHM 0.1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 392 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W