RNCF1206DTE118K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNCF1206DTE118K
Descripción:
RES 118K OHM 0.5% 1/3W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 118 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.333W, 1/3W