RNCP1206FTD95K3
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNCP1206FTD95K3
Descripción:
RES 95.3K OHM 1% 1/2W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.059" W (3.10mm x 1.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 95.3 kOhms
Series RNCP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W