RNCS0603BTE499R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNCS0603BTE499R
Paquete:
0603
Descripción:
RES 499 OHM 0.1% 1/16W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 499 Ohms
Series RNCS
Power (Watts) 0.063W, 1/16W