RNCS1206BKE56K9
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNCS1206BKE56K9
Descripción:
RES 56.9K OHM 0.1% 1/8W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 56.9 kOhms
Series RNCS
Power (Watts) 0.125W, 1/8W