RNF12FBD1K37
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNF12FBD1K37
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 1.37K OHM 1% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.37 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W