RNF14BAC590R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNF14BAC590R
Descripción:
RES 590 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 590 Ohms
Series RNF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W