RNF18FTE95K3
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNF18FTE95K3
Descripción:
RES 95.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 95.3 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W