RNF1FTD160K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNF1FTD160K
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 160K OHM 1% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 160 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 1W