RNF2FTC220R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNF2FTC220R
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 220 OHM 1% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.591" H (5.00mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 220 Ohms
Series RNF
Power (Watts) 2W