RNMF12FTD232R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNMF12FTD232R
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 232 OHM 1% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 232 Ohms
Series RNMF (Mini)
Power (Watts) 0.5W, 1/2W