RNS1FTD191K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNS1FTD191K
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 191K OHM 1% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 191 kOhms
Series RNS
Power (Watts) 1W