RNV14FTL750K
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
RNV14FTL750K
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 750K OHM 1% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 750 kOhms
Series RNV
Power (Watts) 0.25W, 1/4W