RNX025500KFNLB
Vishay Dale
Producto No:
RNX025500KFNLB
Descripción:
RES 500K OHM 1% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 500 kOhms
Series RNX
Power (Watts) 0.5W, 1/2W