RNX1002K20GNELN
Vishay Dale
Producto No:
RNX1002K20GNELN
Descripción:
RES 2.2K OHM 2% 2.5W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.140" Dia x 1.040" L (3.56mm x 26.42mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 kOhms
Series RNX
Power (Watts) 2.5W