ROA170163/4
Flex Power Modules
Producto No:
ROA170163/4
Fabricante:
Flex Power Modules
Descripción:
PMU8418 EVALUATION BOARD
En stock : 6
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC Converter
Current - Output 8A
Product Status Active
Power - Output 44 W
Series -
Regulator Topology -
Frequency - Switching -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 0.6V ~ 5.5V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Flex Power Modules
Utilized IC / Part PMU8418
Package Box
Voltage - Input 4.5V ~ 17V